Zamykanie naczynek

Zmiany naczyniowe mogą pojawić się w związku ze zmniejszoną elastycznością naczyń krwionośnych, ale mogą być również wrodzone.

Zamykanie naczynek Warszawa to propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą skutecznie wyeliminować ten problem ze swojego życia. Dzisiejsze możliwości, zwłaszcza wykorzystanie osiągnięć laseroskopii, pozwala na skuteczną walkę z problemami naczyniowymi. 

Nasza klinika oferuje profesjonalne zabiegi laserowe przeprowadzane przez doskonałych specjalistów. W laserowym zamykaniu naczynek ważna jest precyzja wykonania zabiegu, doskonałej jakości sprzęt, a także wiedza i doświadczenie lekarza - my oferujemy to wszystko, gwarantując naszym pacjentom bezpieczeństwo i komfort. 

Jak wygląda zabieg?

Każdy zabieg wykonywany w naszej klinice, poprzedzony jest dokładnym wywiadem lekarskim. Podczas pierwszego spotkania lekarzem, następuje zebranie najważniejszych informacji o stanie zdrowia pacjenta oraz wyjaśnienie przebiegu zamknięcia naczynek. Lekarz ocenia zmiany klasyfikujące się do usunięcia i przedstawia wystąpienie możliwych objawów ubocznych. Sam zabieg nie trwa długo – najczęściej do 30 minut. Rozpoczyna się on od odpowiedniego przygotowania i oczyszczenia skóry. Jeżeli obszarem zabiegowym jest twarz, lub jej okolice, pacjent zakłada specjalną osłonę na oczy. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać pieczenie o słabym nasileniu. 

Zamykanie naczynek Warszawa - wskazania do zabiegu 

Do naszej kliniki zgłaszają się osoby z różnymi dolegliwościami skórnymi, które klasyfikują się do zabiegów laserowych. Zamykanie naczynek Warszawa to oferta przeznaczona głównie dla osób, które borykają się z problemem rozszerzonych naczynek, ale nie tylko. Najczęstsze wskazania do wykonania tego zabiegu to: 

- rozszerzone naczynka;

- rumień;

- problem pękających żyłek (tzw. nitkowych); 

- naczyniaki jamiste; 

- pajączki; 

- naczyniaki płaskie.

Przeciwwskazania do zabiegu zamykania naczynek

Niestety, zabieg zamykania naczynek nie może zostać wykonany u każdego. Najważniejszymi przeciwwskazaniami są: 

- ciąża i okres karmienia piersią; 

- świeża opalenizna, poparzenia słoneczne; 

- opryszczka; 

- przyjmowanie leków światłouczulających; 

- choroby: bielactwo, łuszczyca, cukrzyca padaczka;

- skłonności do powstawania bliznowców. 

Na kilka tygodni przed zabiegiem nie zaleca się wykonywania peelingów na bazie kwasów, stosowania kremów z retinolem oraz samoopalaczy i kremów brązujących. Przed 24 godziny przed zabiegiem należy zrezygnować ze spożywania napojów alkoholowych.