Usuwanie tatuaży

Usuwanie tatuaży Warszawa to zabieg przynoszący oczekiwane rezultaty. W naszej klinice wykorzystujemy bardzo skuteczny i bezpieczny laser, który zapewnia zadawalające efekty. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie chcesz, aby Twoją skórę zdobił wcześniej wykonany tatuaż, możesz bez przeszkód zdecydować się na jego usuniecie; wystarczy kilka specjalistycznych zabiegów. 

Jak wygląda zabieg?

Każdy zabieg wykonywany w naszej klinice poprzedzony jest dokładnym wywiadem lekarskim. Na jego podstawie określa się, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu, zostają również szczegółowo omówione kolejne działania. Przed zabiegiem, obszar na którym znajduje się tatuaż, zostaje znieczulony specjalnym kremem. Sam zabieg nie jest bolesny, można jednak odczuć dyskomfort porównywalny do uszczypnięć – natężenie tego odczucia zależne jest od indywidualnej wrażliwości pacjenta. Po wykonaniu zabiegu, skóra zostaje schłodzona, a następnie obszar zabiegowy zabezpieczany jest odpowiednim opatrunkiem. Czas wykonywania zabiegu zależy od wielkości obszaru zabiegowego. Usuwanie tatuaży to zabieg bezpieczny i nie trzeba się go obawiać. 

Skóra po zabiegu 

Po laserowym zabiegu usuwania tatuażu skóra może być podrażniona, a naskórek lekko uszkodzony. Możliwe jest również jego złuszczanie – jest to absolutnie normalne. Należy pamiętać o tym, aby nie odrywać przedwcześnie powstających strupków, gdyż może to doprowadzić do powstania blizn. Obszar skóry, który został poddany zabiegowi, powinien być również chroniony przed mocnym słońcem. Po usunięciu tatuażu, na jego miejscu mogą występować przebarwienia o różnej intensywności, które jednak z znikają z upływem czasu. 

Usuwanie tatuaży Warszawa – przeciwwskazania 

 Usuwanie tatuaży przy pomocy specjalistycznego lasera uważane jest za bardzo bezpieczny zabieg. Jednak zdarzają się sytuacje, w których nie powinniśmy przystępować do usuwania tatuażu. Do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się: - 

- skłonność do powstawania blizn;

- choroby tkanki łącznej; 

-  bardzo ciemny kolor skóry;  

- przyjmowanie leków światło uczulających. 

Nasza klinika wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt, którym posługują się lekarze wykwalifikowani, z dużym doświadczeniem. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonywanych zabiegów, gwarantując bezpieczeństwo i komfort każdego z naszych pacjentów.